DUK APIE MINIMALISTINĖS SPINTOS PASIRINKIMĄ

Spinta ir minimalizmas

 

• • •

Kai 1970 – aisiais Susie Faux sugalvojo “capsule wardrobe“, turbūt, neįsivaizdavo, jog jos idėja taps minimalistinės drabužinės pagrindas ir ramstis. Vėliau, 1985 – aisiais minimalistinės spintos idėją dar labiau išpopuliarino amerikiečių dizainerė Donna Karan, visuomenei pristatydama “7 easy pieces” kolekciją. Šiandien mes turime sumodernintus tokių drabužinių variantus pvz. internete paplitęs projektas “333 project“, siūlantis metus laiko rengtis tik 33 drabužių vienetais. Projektas susilaukė didelio susidomėjimo, nes žmonės nori paprastumo ir aiškumo savo garderobe. Nusprendus keisti požiūrį į drabužinės turinį, dažnam kyla klausimai, į kuriuos neatsakius, jie gali tapti didžiausios užslėptos kliūtys (DUK) būsimam minimalistinės spintos savininkui.

Ar man būtina sumažinti savo drabužių skaičių iki 7 / 33 / 55 / 101 jei noriu turėti minimalistinę drabužinę?

Sveikas protas sako ne. Minimalistinė spinta – tai ne rūbų skaičiaus kurį turi. Tai bet koks skaičius drabužių, kuriuos DĖVI. Tik tau pačiam reikia nuspręsti kiek ir ko TAU reikia kuriant savo stilių.

Ar sumažinus savo drabužinės turinį galėsiu turėti savitą įvaizdį?

Vienareikšmiškai taip. Įvaizdį gali susikurti turint itin nedidelį kiekį drabužių. Įjunk fantaziją, į pagalbą telkis visagalius aksesuarus, jei nori ir turi galimybę, kreipkis į stilistus.

Kam man reikalinga minimalistinė spinta? Kuo ji geresnė už maniškę, su daug drabužių ir aksesuarų, kurių šiuo metu gal ir nenešioju, bet, tikiu, ateityje man jų prireiks?

SUTAUPAI:

Laiko: ypač ryte, kuomet savo dėmesį norėtum sukoncentruoti į pagrindinius dienos uždavinius, o ne į savo aprangą.

Pinigų: minimalizavęs garderobinę palieki joje drabužius, kurie geriausiai tau tinka, ir kurie geriausiai atitinka tavo poreikius. Aiškiai matai ir žinai, kiek ir kokių drabužių tau reikia įsigyti (gal nebereikia?).

Nervinių ląstelių: kai nežinai ką apsirengti, o išeiti pro duris turėjai prieš 15 minučių.

GAUNI:

Pasitikėjimo savimi: drabužinėje palieki tik tuos drabužius, kurie tau tinka ir patinka, neapkrauni lentynų tau netinkančiais aprangos elementais. Situaciją valdai tu, o ne daiktai.

Sąmoningumo: žinai, kad su mažiau laimi daugiau.

Paprastumo: neperkrautoje drabužinėje lengvai randi ko ieškai. Ryte aprangai skiri iki 7 minučių.

MĖGAUJIESI:

Vaizdu veidrodyje.

Sutaupytomis valandomis.

Tvarka.

DINGSTA:

Baimė: taupyti rūbą neapibrėžtam laikui “kažkada”, neaiškiai vietai “kažkur”, iliuzinei kompanijai “su kažkuo ypatingu”, nepagrįstiems norams “kai figūra bus kaip…”. Gyveni čia ir dabar, su savo žmonėmis ir savo figūra. Ir tavo spinta yra ne kažkam rytojui, o TAVO ŠIANDIENAI.

Kaltės jausmas: kai matai, jog drabužinė perpildyta, bet vis tiek turi tą blogą jausmą, jog “nėra ką rengtis”. Kai suvoki, jog rūbų tu turi, bet ne tu juos valdai, o jie tave.

Chaotiškas rytas ir nežinomybės jausmas renkantis dienos aprangos ansamblį.

Foto: Berlynas, DDR muziejus.