ISTORIJA, KURIĄ PASAKOJU RŪBAIS

Nenuvertinkime išvaizdos svarbos mūsų gyvenime, bet netapkime jos vergais.

“Sutinka pagal rūbą, išlydi pagal protą”. Ar ši patarlė apie mus? Yra teigiančių, jog žmonių pagal rūbą nevertina. Galbūt, taip ir turėtų būti. O gal tai neįmanoma? Išvaizdos etiketas sufleruoja, jog privalome rūpintis savo kūnu ir apranga, nes tai – pagarba aplinkiniams.
Kokie tavo vertinimo filtrai įsijungia pirmą syk pamačius žmogų? Kaip vertini rūbus, kalbos manierą, kūno plastiką? Tai ir yra įvaizdžio visuma. Drabužiais mes bendraujame su aplinka. Pasakome kas mes tokie, kokios mūsų vertybės, su kuo save tapatiname. Net jei tau išvaizda paskutinėje gyvenimo vietoje, šią pasaulėžiūrą taip pat išsakai per rūbą, o aplinkiniai, savo nuožiūra, daro išvadas apie tave.

Tad, kaip rūbu papasakoti savo istoriją? Kuri būtų unikali, komfortabili tau, ir įskaitoma aplinkiniams? Nuo ko pradėti? Pirmiausia, prieš perkant begales naujų garderobo elementų, ar kreipiantis į profesionalų stilistą, atsakyk sau į keletą klausimų ir įdentifikuok save:

  1. Amžius. Koks tavo amžius? Ar nori jį afišuoti (jaunystę, brandą), ar nuslėpti? Ir kodėl tai nori daryti? Dėl darbo, dėl partnerio, dėl jaunesnių/vyresnių draugų? Dėl visuomenėje vyraujančių stereotipų? Ar nori jį slėpti dėl savęs? Tai vienas iš svarbiausių klausimų, kuriant įvaizdį šiandien.
  2. Išsilavinimas. Kokia tavo profesija? Ar darbe turi aprangos kodą ar gali rengtis savo nuožiūra? Ar nori drabužiais žmonėms parodyti, kokios srities specialistas esi? Kodėl nori, kad žmonės tave identifikuotų pagal profesiją?
  3. Pajamos. Kokios tavo pajamos? Ar nori išvaizda maskuoti jas, ar kaip tik rodyti? Jei taip, kodėl nori, kad aplinkiniai žinotų tavo pajamas? Koks to tikslas?
  4. Skonis. Ar nori, jog aplinkiniai matytų, jog turi gerą skonį drabužiams? Ar nori likti nepastebimas savo apranga (normcore stilius), dėvėti niekuo neišsiskiriančius masinės gamybos drabužius. Ir kodėl?
  5. Kokios tavo vertybės? Kuri vertybė tau yra svarbiausia? Ar nori kad ji būtų matoma, ar ją pasiliksi tik sau? Ir kodėl tavo pasirinkimas toks?
  6. Ateitis. Kur tu nori būti po penkerių metų? Kaip nori atrodyti tuomet? Ar šiandienine išvaizda gali įtakoti ateities vizijos išsipildymą?

Į šiuos klausimus turėtum atsakyti pirmiausiai, nusprendęs keisti savo įvaizdį. Nepradėk nuo figūros tipologijos ar sau tinkančių spalvų analizės! Tai tik pagalbinės priemonės, jos bus aktualios vėliau. Surask priežastis, kodėl nori atrodyti vienaip ar kitaip. Atsakyk į šiuos klausimus, bus lengviau rinktis tinkamą stilių, jis bus vientisesnis, drabužių, įvaizdžio kūrimui, prireiks mažiau.
Labai svarbu į klausimus atsakinėti nuoširdžiai. Nuo to priklausys, kiek komfortabiliai jausies dėvėdamas drabužių ansamblį.

Tavo įvaizdis yra viena iš kūrybos formų. Jos priemonė – tavo kūnas. Pats renkiesi, ar nori tapyti spalvomis, ar piešti juoda anglimi, o gal palikti baltą drobę su juodu tašku viduryje? Tau spręsti, ar savo paveikslą dailinsi kas mėnesį, metus, ar jį paliksi kabėti neliestą ilgesnį laiką. Visi variantai yra teisingi, nes jie individualūs.

Įvaizdis yra visuma, nepamiršk nei vienos jo dalies.

Minimalistai.lt

Foto: Helovinas, pasivertimas antruoju savimi. 2016.