KAIP PAPRASTAI GREITAI IR EFEKTYVIAI MINIMALIZUOTI DRABUŽINĘ

Daug rašiau apie spintos pertvarkas, kaip, kur ir kada. Šiandien apie tai, kaip tai atrodo praktiškai. Papunkčiui, paprastai, kad ir tau lengviau būtų minimalizuotis.

Kaip viskas vyko?

 • Savaitę prieš daviau spintos savininkui minimalistų klausimyną. Atsakė nuoširdžiai, kam, kodėl ir kokių reikia drabužių. Klausimynas štai čia: http://minimalistai.lt/istorija-kuria-pasakoju-rubais/ . Tikrai rekomenduoju prieš minimalizuojant pagalvoti, kokios drabužinės nori ir kodėl. Kad nereiktų dvigubai vargti. Tai įdomu dar ir dėl to, jog galvoji ne tik apie drabužius, o gal net ir mažiausiai apie juos.
 • Gavau atsakymus, apsitarėm, tuomet priėjom prie antrosios pakopos – konkrečių įvaizdžio pavyzdžių, spalvynų, figūros tipologijos. Jei klausimyną galime pavadinti spintos griaučiais, šią dalį pavadinčiau tavo įvaizdžio raumenynu. Dirbant prie šios dalies individualiai, pirmiausia siūlau susirasti patinkančio stiliaus iškarpų, internete nuotraukų, lengviausia, jei tavo pasirinkti įvaizdžio pavyzdžiai bus panašaus sudėjimo kaip tu. Pamiršk trūkumus ir akcentuok savo privalumus. Netapk spalvų vaivorykšte, išsirink porą dominuojančių spalvų ir derink jas su keletu antraplanių atspalvių, antraip minimalistinė spinta virs maksimalisto dejone.
 • Išaušo šviesus penktadienis, o vėliau ir šeštadienis. Metas spintos pertvarkai! Atlaisvinom vietą ant žemės (švaru be abejo, nes dedam drabužius ten), atsinešėm didelį veidrodį. Pasiruošėm rūšiavimo maišų. Žodžiu, viskas pagal “Spintos pertvarkos” planą.
 • Fiksavom darbo pradžios laiką ir VISŲ turimų drabužių bei avalynės skaičių (dėl sportinio intereso, patikėk, labai įdomu).
 • Tąkart mes pasirinkom drabužių rūšiavimo būdą nr 1 , išdėliojom drabužius pagal jų rūšį. Kaip išsirūšiuoti drabužius gali sugalvoti ir pats, jei pritrūks fantazijos, mes tavo paslaugoms: http://minimalistai.lt/metas-spintos-pertvarkai/ .
 • Pirmiausia perbėgom ratą aplink išdėliotą garderobinę ir atrinkom drabužius, kurie nedėvimi visai arba jau nebetinkami dėvėti. Jei tu neesi boro stiliaus atstovas, nutampytus ir suplyšusius drabužius atiduok perdirbti. Mes juos pasiuntėm krūvon pavadinimu “visiškai nebereikalingi”.
 • Bėgom ir antrą maratono ratą: pagal formuojamą įvaizdį dėliojom, matavom ir kūrėm drabužių komplektus ateičiai. Atrinkom kas atrodė klasiškai ir kas bus reikalinga ateityje. Atsisakėm drabužių kurie: netiko dabartinei figūrai ar netiko prie naujojo įvaizdžio. Šis etapas ilgiausias, kai kam jis sunkiausias, kai kam pats maloniausias, nelygu koks žmogus esi. Vienaip ar kitaip pasimatuoti VISUS drabužius buvo privalu. Keturios akys geriau nei dvi. Kartais save įvertinti kritiškai sunkoka.
 • Trečiąjame rate dar syk peržiūrėjom kokie drabužiai liko, pasakėm “taip” tik tiems, kuriuos dėvint jaučiamasi gerai. Atrinkom tuos, kuriuos reikia taisyti ar nunešti į valyklą.
 • Susėdę, dar matant visą garderobinę panosėje, sudarėm drabužių, avalynės ir aksesuarų sąrašą, ko trūksta norimam įvaizdžiui susikurti, ką verta įsigyti ar pasisiūti. Nepamiršk, jog tai gali būti tik keletas aksesuarų, o gal sąrašo nė nereikia, nes visko turi pakankamai?
 • Suskaičiavome drabužius, kurie liko naujoje garderobinėje(nebuvo būtina, bet smalsumas nugalėjo). Sudėliojom tekstilinį turtą į drabužinę taip, kad viskas būtų randama lengvai, geriausia, jei visi drabužiai būtų matomi tik pravėrus spintos duris.
 • Išrūšiavom atrinktus nereikalingus daiktus: ką dar galima parduoti, ką atiduoti labdarai, ką padovanoti draugams? Gal tas stiliovas švarkas kaip tik tai, ko taip seniai ieškojo tavo draugas? Kas buvo nebetinkama dėvėti, keliavo užtarnauto poilsio į tekstilės konteinerį.
 • Galiausiai fiksavom laiką, sugaištą spintos pertvarkai, taip pat skirtumą – prieš tai turėtų daiktų ir likusių skaičių. Net tie, kurie mano nekaupiantys daiktų, dažnai nustemba, kiek bereikalingų drabužių jie turėjo.
 • Nebekaupiam nereikalingų drabužių ateityje, įsigyjame tik reikalingus, mėgstamus ir tinkamus savo figūrai drabužius.
 • Vuolia! Tavo drabužinė nuo šiol tarnaus tau, o ne tu jai.

Skaičiai skaičiukai:

Pirmoji drabužinė:

Penktadienio popietė, pradžia: 11.00., pabaiga: 14.30. sukomės kaip bitutės.
Drabužių sk. prieš pertvarką: 146 vnt., avalynės: 15 vnt. Po pertvarkos – drabužių: 98 vnt., avalynės 13 vnt. Spintos papildymas: 2 vnt. aksesuarų.


Antroji drabužinė:

Šeštadienio popietė skirta spintos pertvarkai: pradžia 12.30 pabaiga 15.00 (kodėl taip greit klausi? negaišome laiko kavutėms ir pyragaičiams, tyras doras darbas, sakau tau). Drabužių sk. prieš pertvarką: 55 vnt.,  avalynės: 7 vnt.,  aksesuarų: 22 vnt.,  po pertvarkos: drabužių: 37 vnt., avalynės: 4 vnt., aksesuarų: 15 vnt., garderobui papildyti reikalingų drabužių, avalynės ir aksesuarų sk.: 23 vnt.

Kaip matai nėra taip ir baisu minimalizuoti. Reikia tik nuspręsti kada ir kodėl. Tad ko lauki?

Jūsų palydovai link paprastesnio gyvenimo minimalistai.lt