LABAI SALDUS TEKSTAS VALENTINO DIENAI

Kaip prasmingai švęsti tirpstančia plastmase virtusią šventę?

 

Įprastai Šv. Valentino diena mums turėtų asocijuotis su meile. Bet pernelyg dažnai ji mums apie:

♥ labai gražioje dėžutėje besislepiančius labai neskanius saldainius;

♥ garsiai sprogstančius raudonus balionus;

♥ labai neromantiškus romantinius filmus;

♥ labai vulgarias sukneles;

♥ nekvepiančias raudonas rožes;

♥ labai neoriginalų piršimąsi Paryžiuje;

♥ visai skanius popkornus namuose, su nelabai geru filmu per TV;

Tad daugelis nusprendžia nešvęsti šios labai neskaniai saldžios šventės.

O gal yra būdų švęsti meilę jai skirtą dieną? Kaip minimaliomis priemonėmis maksimalų rezultatą gauti vasario 14 – ąją?

Diena, kuri apie meilę:

♥ minimalistai savo valentino/ės burnos neužkemša saldainiais, pirktais paskubomis prekybcentry. Minimalistai bent per Valentino dieną iš tiesų leidžia išsikalbėti savo meilei. Tai diena, kuomet verta parodyti mylimąjam/ai, jog mes girdime juos ir mums iš tiesų rūpi.

♥ minimalistai neišperka visos balionų parduotuvės meilei įrodyti. Dovanojam ne izoliuotą orą gumoje, o romantišką pasivaikščiojimą gryname ore. Dovanojam laiką skirtą žmogui, kurį mylim.

♥ nors kartą einam ne į naujai iškeptą pigią romantinę komediją, o į kiną, kuriam rūpi. Kuriam rūpi žiūrovas, nes šis skyrė savo laiką filmui peržiūrėti. Filmo komandai, kuriai rūpi ką tu išsineši po filmo. Nėra būtina eiti į filmą apie meilę, visi filmai apie žmones yra kartu ir apie meilę. Kitaip nebus. Meilė ant lėkštutės – pati blogiausia dovana Valentino dienos proga.

♥ mes negalvojam, kad privalom rengtis vulgariai per Valentino dieną. Mes rengiamės tai, kas mums tinka, puošiamės tiek, kiek mums atrodo reikalinga. Nes mes žinom, kad mažiau gali būti geriau.

♥ mums nėra būtina nupirkti visos gėlių parduotuvės meilei įrodyti. Gėlės, be abejo, dėmesys artimui, bet puokštė rožių  neatstos gerai praleistos valandos kartu. Niekados. Jei tai būtų tas pats, būtų labai paprasta.

♥ tu aišku gali pirštis Paryžiuje per Valentino dieną. Bet tavo meilė nesumažės, o piršlybos nesuprastės, jei pasipirši prie jūsų pamėgto miesto objekto: vandentiekio bokšto, parke esančio tilto, ar jūsų pirmą bučinį mačiusio apleisto pastato. Romantika visuomet stipresnė, kai yra ypatinga, jūsų istoriją menanti. Svarbios progos iš tiesų nekainuoja nieko.

♥ yra daug prasmingesnių būdų dviese praleisti vakarą namuose, nei žiūrėti jau tris kart matytą romantinį filmą per televizorių. Dažniausiai geriausi filmai įvyksta gyvenime be kamerų.

Minimalistams, kurie galvoja, jog yra labai vieniši per Šv. Valentino dieną:

♥ visuomet atsimink, jog tavo vienišas draugas/draugė galėtų išeiti su tavimi išgerti Valentino kavos. Tai gali būti diena apie meilę draugams.
♥ jei jau diena apie meilę, tai galėtų būti puiki proga parodyti meilę senukams, neturintiems artimųjų (vienas iš jų gali būti tavo kaimynas), tai gali būti geras valandos pokalbis su nepažįstamu žmogumi. Ir temos nebūtinai apie meilę.
♥ tai puiki proga aplankyti tėvus ar senelius, brolius ar seseris. Tai gali būti diena apie meilę šeimai.
♥ tai gali būti diena, kuomet paskambini ar parašai žmogui, su kuriuo buvai baisiai susipykęs. Tai gali būti atleidimo ir dėmesio diena.
♥ tai gali būti meilės diena aplinkiniams, po du komplimentus nepažįstamiems žmonėms: labai niūriai nusiteikusiai kasininkei ir stotelėje autobuso lūkuriuojančiam bendrakeleiviui.
♥ tai gali būti meilė gyvūnui: savo augintiniui skirta diena, draugo šuniui skirta diena pabėgioti miške arba savanorystės diena gyvūnų prieglaudoje.

Ir žinoma tai gali būti eilinė diena žemėje. Nes minimalistai renkasi patys kada, kiek ir kaip jiems švęsti.

Būk minimalistas nepasiduok tirpstančiai plastmasei.

Foto: “Keistuolių” teatras. Valentininis keistuolis, 2016.