MINIMALIZMAS

Minimalizmas
• • •
Kai prieš daugiau nei metus atradau minimalizmą (visai netikėtai, kelionėje perskaičiusi knygą), nebuvau apie tai nei girdėjusi, nei skaičiusi. Žinojau minimalizmą, kaip dailės kryptį, bet tai viskas, žinios tuo  apsiribojo. Na, dar tai, jog minimalistinis architektūros, interjero ir drabužių dizainas laikosi topų viršūnėse jau ne vienerius metus. Vėliau, pradėjau domėtis, ieškoti informacijos, atradau gausybę blogerių ir knygų autorių,  kurie apie tai šneka, ir tai nėra jokia naujiena!

Klausimai ėmė kilti natūraliai, kasdien jų kyla vis daugiau.

Nors minimalizmas mano gyvenime atsirado neseniai, link jo ėjau nuo vaikystės. Kad suvokčiau minimalizmo vertę, turėjau patirti daiktų pervertinimo, o paskui ir nuvertinimo etapus, dirbant su televiziniais ir komercinių reklamų projektais matyti, kaip kuriamas dirbtinis trūkumo jausmas. Turėjau eiti ilgą kelią.
Iki dabar dar einu.

O štai apie perdėta vartojimą, mintys galvoje sukosi senokai. Gal dėl to, jog vartojimas toks artimas ir pažįstamas. Dirbant stilisto darbą, pamatai visus įmanomus vartojimo skatinimo būdus ir to pasėkmes. Nuo komercinių reklamų kūrimo (kaip profesionaliai mus skatina pirkti!) iki asmeninių žmonių įvaizdžio (kai klientai mano, jog tik perkant, ir kuo brangiau, gali susikurti savo įvaizdį) arba asmeninių nesėkmių, kai nuolat jauti trūkumą (neatitinki grožio standartų, nespėji su naujausiomis mados tendencijomis ir panašiai). Kai iš arti matai nuolat besisukančią vartosenos kasetę, kuri reikalauja: pirk, naudok, išmesk, pirk, naudok, išmesk… Deja, tai ne tik apie daiktus.

Minimalizme ėmiau ieškoti atsakymų. Atsakymų į daugybę kylančių klausimų.

Kas tai? Kaip man greitai tapti minimalistu? Ar užteks atsisakyti nenaudojamų daiktų ir galėsiu vadintis minimalistu?
Ir taip, ir ne. Paviršutiniškai – atsisveikinęs su daiktais, kurie reikalauja daugiau laiko, nei kuria naudos , galbūt, galėsi draugams pasakoti, jog propaguoji minimalistinį gyvenimo būdą, iki kol daiktų prisikaups vėl… Nes jei nepakeisi požiūrio į vartojimą, grįši ten, iš kur atėjęs.

Minimalizmas – tai gyvenimo būdas, kuomet supranti, jog mažiau, dažnai gali būti daugiau. Kuomet Pareto principas veikia, kuomet neįrodinėji savo vertės pirkiniais. Tai bandymas mąstyti sąmoningai, kiek, kada ir ko man iš tiesų reikia.
Ir ne, sumažinus savo draugų ratą ir daiktų skaičių netapsi minimalistu. Apie tai kalba ir theminimalists.com įkūrėjai:
http://www.theminimalists.com/minimalism/

Tad siūlau neskubėti, ieškoti, domėtis, mėginti, galbūt klysti ir vėl mėginti. Rinktis tai, kas atrodo sąmoninga ir reikalinga. Leistis į kelionę su malonumu.
• • •
Pradėk nuo mažų dalykų, auk iki didelių.

Čia prasideda minimalisto kelionė.

Nuoširdžiai,
minimalistai.lt