NETURI LAIKO MINIMALIZMUI?

Tu susižavėjęs minimalizmo idėja. Ieškai informacijos, skaitai apie tai, seki minimalistus, nori pats tokiu tapti. Bet kai tik pagalvoji apie minimalizmą savo gyvenime, imi teisintis: ne, tai ne man. Arba apgaudinėji save, kad imsies veiksmų ryt, kai mėnulis bus ožiaragyje, arba ateinantį savaitgalį, nes vis tiek lis, arba rudenį, nes po vasaros norėsis pasikeist, arba geriau kitąmet, naujus metus pradėsi atsinaujinęs.

 

Tuo pat metu, kai atidėliojame, prisidengdami “neturiu laiko” gėdos lapu, klausinėjame tų, kuriems jau pavyko “na, kaip?” , “ar sunku dabar gyventi? O gal lengviau?”

 

Kai nebeveikia “neturiu laiko”, pradedi ieškoti naujų pasiteisinimų: “aš norėčiau, bet esu per senas, čia studentiškas gyvenimo būdas” arba: “viengungiams gal ir įmanoma, bet man su šeima – vargiai”, “norėčiau, bet nespėju/negaliu/bijau”.

 

Kol tu apgaudinėji mus, labiausiai apgauni save.

 

Vieną dieną imk ir minimalizuok.

 

  • atsikelk nuo sofos;
  • nueik į kambarį, kurį planavai minimalizuoti;
  • peržiūrėk visą, ką turi;
  • palik ramybėje daiktus, kuriuos naudojai paskutinį pusmetį/metus (laiko tarpą nusistatyk pats)ir kuriais naudosies ateityje;
  • daiktus, kurių nenaudoji, kurie pas tave atsirado jau nebežinai iš kur (tetos dovana?) sudėk į maišus/dėžes;
  • atrinktus nereikalingus daiktus dovanok, parduok, paaukok, atiduok perdirbti;
  • nepirk ir nekaupk, kas tau nevertinga;
  • kitą dieną daryk tą patį su kitais kambariais ar drabužine.

 

Laikyti “kažkam ateityje” galbūt prisireiksiančius daiktus kiek absurdiška. Jie naudoja vietą jūsų bute (už jį mokate nuomą ir/ar komunalinius mokęsčius, už kiekvieną buto kvadratą). Daiktų priežiūra naudoja jūsų laiką, kurį įsivertiname kiekvienas skirtingai (atlyginimu, sveikata, atimtu laiku iš draugų ar šeimos) ir jie karts nuo karto arba labai dažnai primena apie save, tarsi laukdami kada tu juos panaudosi. Pvz. tie riedučiai, kurie guli kambario kampe jau treji metai, gėdina tave kaskart, kai juos pamatai. Arba pavydi dviračiui, į kurį juos iškeitei.

 

Gyvenam laikais, kai visko, ko gali prisireikti gali nusipirkti, pasiskolinti, išsinuomoti.

 

Daiktai – naudojimui, žmonės –  ne daiktams.

Foto: Iš to kaupimo…, 2017