NUOTAKA MINIMALISTĖ: KAIP TAPTI TURINIU PER ŠVENTĘ, KURI TAU RŪPI?

Draugė rokenrolas. Apie ką aš čia? Apie draugę, kuri tuokiasi. Kuri paskambinusi pranešė, jog tuokiasi ir ne bet kada, o už poros mėnesių! Pagalvojau, reikės skubios pagalbos su suknele (turiu ne vieną patirtį su vestuvininkėm ir suknelių rinkimųsi, kuris užtrunka ilgiau nei ilgai). Bet draugė dėl to ir rokenrolas, nes jai suknelę internetu užsakė jaunikis per – nei daug nei mažai – 15 minučių. Ir ji ne tik kad neįsižeidė ir nesupyko,  bet su džiaugsmu priimė galimybę sutaupyti laiko, renkantis ir matuojantis vestuvių aprėdą. O suknelę ypatinga ji dar pavers. Ir nebūtinai su swarovksiais. Turbūt toks spontaniškas suknelės pirkimas ne visai minimalistiškas, kaip stilistei dar ir nelabai apgalvotas. Bet čia ne apie tai. Čia apie rokenrolą vestuvinėje suknelėje. Apie tai, kad čia gali būti taip, kaip tu nori.

206cd1ee33c5750f13f08cc2dfb6ac86

Šiame minimalistų tekste nerasi informacijos apie tai kur pirkti/nuomotis suknelę, kokį makiažą rinktis, kad geriau atrodytum vestuvių fotografijose, kur nuomotis vestuvių automobilį ir panašiai. Tai taip pat nėra straipsnis, kuris kaip koks minimalistas medžiotojas, šaudo aukas, pamokslauja apie tai, kokia švaistūniška ir nereikšminga vestuvių šventė yra. Kiek ji reikšminga ar nereikšminga paliekam spręsti tau. O mes šiandien norim pakalbėti apie turinį, kurį pasakoji suknele. Apie siluetus ir madas rasi informacijos ir kitur. Bet prieš tai, tau svarbią dieną turėtum pagalvoti ką reikšmingo gali mums papasakoti suknele? Tu aišku gali pasakoti istoriją, kaip princesė susirado princą ir laimingai ištekėjo. Tačiau mes siūlom savęs neeksponuoti kaip paviršutiniškos princesės vestuvių dieną, o tapti savimi pasitikinčia ir turinį skleidžiančia moterimi. Tokia minimalistė savo vestuvių dieną, ar ne?

d3d0eaf2f7eee3594f6e3478b750b44d45428bb68f09d8a08ccb566bbfa9a55c

Liūdesys visus apima, kai atsimenam 90 – ųjų vestuvinių suknelių madas: daugiau, plačiau, blizgiau, saldžiau. Nepeikime, mados ir grožio suvokimas kiekvieno skirtingas. Jis priklauso ir nuo išsilavinimo, ir nuo estetikos suvokimo, ir nuo vyraujančių madų bei stereotipų. Vestuvėse, dargi, didelę įtaką daro tradicijos pvz. baltos suknelės vilkėjimas vestuvių dieną. Bet šiandien mes apie dieną, kuomet suknelė tau neturėtų rūpėti visai. Turėtum ją pamiršti, mėgautis savo antrąją puse, savo giminių ir draugų kompanija, kuri su tavimi tau svarbią dieną. Ir vis dėlto ar teisinga sakyti, jog šventė ne apie suknelę, kai visi kaip susitarę rėkia: svarbiausia vestuvėse – suknelė, visa kita antraeiliai dalykai. Neapsigaukite, mes neturime omeny, kad suknelė mums visiškai nesvarbi, bet vis dėlto šventė ne apie suknelę, o apie jus du. Tad ji turėtų būti patogi, puikiai tinkanti, su ja turėtum jaustis taip gerai, kad vestuvių dieną galėtum ją pamiršti. Na nebent, fotografams pozuojant atsiminti, kaip puikiai jautiesi ir atrodai vilkinti TĄ suknelę.

2e414cb20d1a576dd98634d89348231f

Vestuvių, kaip ir mokyklos išleistuvių suknelė, gali būti tiesiog gražus aprėdas, stilingai priderinus batelius, šukuoseną ir makiažą, arba gali būti daugiau nei drabužis, gali būti tavo išraiškos priemonė. Viena iš geriausių progų pasakyti ką galvoji yra šios šventės. O ką tu nori pasakyti per SAVO ŠVENTĘ? Kad esi stilingiausia metų nuotaka? Kas yra stilingiausia? Stilius be turinio – visiškai niekas. Ir mamos, ir stilistai, bepatarinėjantys jaunoms merginoms, ką jos GALI ir ko NEgali vilkėti vestuvių dieną turėtų patylėti nors penkias minutes, kad išgirstų nuotakos mintį apie šią šventę. Netikiu, nei vienai nuotakai ši šventė negali būti apie suknelės ilgį, plaukų garbanos plotį ar lūpdažio atspalvį. KĄ TU MUMS NORI PASAKYTI PER ŠIĄ ŠVENTĘ? Pamiršk visus pridera ir nebepridera. Savo vestuvėms toną užduoti tu.

• • •

Tad jei nusprendei būti ne tortu, bet turiniu per savo vestuves, mes tau siūlom paruoštuką – klausimyną, apie ką turėtum pagalvoti prieš renkantis suknelę:

  1. Iš kur renkiesi vestuvių drabužį. Pameni tekstą apie logotipus (Logotipai drabužiuose)? Tai čia panašiai. Kai renkiesi dizainerį pagalvok, kokią žinutę jis, kaip kūrėjas skleidžia. Galbūt šis dizaineris avangardo kūrėjas? O gal tai drąsus vietinis jaunas dizaineris, kurį pasirinkusi remi Lietuvos mados ateitį? Ar tai yra tai, ką tu nori afišuoti tau svarbią dieną? Jei esi užkietėjusi minimalistė, gali rinktis nuomos punktus arba perpirkti suknelę jau kartą ar net kelis syk atšokusią vestuves. O gal tu už drabužių perdirbimą ir savo svajonių suknelę nusipirksi secondhande, vėliau ją pataisysi pas siuvėją ir mėgausies ne tik vaizdu, bet ir drąsa bei žinojimu ką ir kodėl darai.
    29c1a147fd7181b020f2b929d6dc1c4c
  2. Ar tai suknelė? Mes čia kudakuojam kaip vištos “suknelė, suknelė, suknelė”, bet juk vestuvių dieną gali puoštis ne tik suknele. Per drąsu sakai? Šiandien jau nebenustebinsi savo vestuvių dieną vilkėdama ne baltą suknelę, o šviesų ir skoningą kelnių ir švarko kostiumą. Ir patogu, ir stilinga. Lygiai kaip ir avalynę: gali rinktis aukštakulnius baltus batelius arba patogius sportbačius. Žinai kodėl? Nes tai tavo šventė ir tu sprendi kaip nori atrodyti per ją. Jei gyvenime neesi vaikščiojusi su aukštakulniais, o vestuvėms pasirinkai batus – žudikus, tai vaikščioti su jais turėsi mokytis ne vieną savaitę iki vestuvių. Gali rinktis, aišku, ne žudikus, o patogius batelius. Arba kerzus. Arba tuoktis basomis vasaros pievose.fc54ec3d180ce9066393f232c818705448e928c77a12f12efc4c66ab24389a84
  3. Ar drabužis turi būti patogus? Taip, jis turi būti patogus. Bet apie kurį patogumą mes kalbame? Puiku, jei drabužis tau tiek patogus, kad gali lakstyti ir šokti su svečiais iki paryčių. Čia super. Bet jei tu pasirinkai vestuvių dieną savo kūrybiškumą atskleisti per drabužį, tai tavo patogumas šiuo atveju ne fizinis. Tavo patogumas –  būti laisvai ir išreikšti savo idėjas per išvaizdą. Tai gali būti nelabai patogu fiziškai, tai gali būti kiek nepatogu svečiams morališkai, bet tai gali būti labai patogu tau. Čia turi pasverti, kiek gali būti atvira ir kiek gali sau leisti peržengti stereotipų slenkstį. Ar tu nori kalbėti apie lyčių lygybę per savo vestuves? Ar tu nori kalbėti apie tai, jog kasdien esi ofiso darbuotoja, bet širdyje nutrūktgalviška baikerė? Ar tu nori kalbėti apie žemės užterštumo problemas? O gal tu nori parodyti, jog turi gerą humoro jausmą ir nebijai iš savęs pasijuokti net per vestuves? Čia ir yra tavo turinys. Ką mums pasakoji per drabužį (Istorija, kurią pasakoju rūbais).06c6711c839060637e249b410b068204 (1)4a1e0fe0ebd2c38ec20bfd71c1c309b7
  4. Kur dėti savo vestuvių aprėdus po šventės? Neapgaudinėsime, didelė tikimybė, jog drabužį tu norėsi pasilikti. Beje, jei tai praktiška suknelė/kostiumėlis, galbūt, ją persiuvus galėsi pasipuošti dar ne kartą? Pagalvok apie tai prieš renkantis vestuvių aprangą. Džiaukis savo vestuvių apranga tiek, kiek nori. Mes turime omeny džiaugimąsi, o ne suknelės nugrūdimą į spintą su mintim, jog man jos prireiks arba kad aš ją padovanosiu savo dukrai/marčiai (rimtai manai, jog ji norės rengtis lygiai tai, ką vilkėjai tu? Ir neturės SAVO minčių SAVO vestuvėms? Ir tu rimtai pasirįžusi suknelę saugoti dar dvidešimt metų?). Kai džiaugsmas atslūgs ir suknelė virs tik dar vienu daiktu, kuris užimą vietą tavo bute, perparduok ją komiso parduotuvei. Lietuvoje turime nemažą paklausą dėvėtoms vestuvių suknelėms. Jei esi super sentimentali, gali pasilikti vestuvių drabužio detalę (pvz. nedidelį kaspiną nuo suknelės).45ef9df33d8af74b23775c7138099539d5b95225c7e750aef5a066334c1ca3eb

Iš pažiūros atrodo daug vienos suknelės išsirinkimui, bet patikėk minimalistais, tokie klausimai sutaupys ne vieną valandą kuriant viziją vestuvių aprangai. Kai atsakysi sau į šiuos klausimus, nebeliks panikos dėl plaukų segės paskutinę dieną, neaišku dėl ko ir kam. Tu jau iš anksto žinosi KAM ir KODĖL tau reikalinga segė. Arba nereikalinga. Atsakius į šiuos klausimus beliks išsirinkti siluetą ir aksesuarus. Ir tu jau žinosi ko nori. O gal perskaičiusi šį tekstą nuspręsi būti kaip ta draugė rokenrolas, kuri lengvai ir be jokių skrupulų eina link šventės užtikrintu žingsniu. Nes žino, kad tai tik pradžia.♥ ♥ ♥

minimalistai.lt

Viršelio foto: Surežisuota. 2017

Skolintos foto tekstui: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11